nazi
30 آبان 1401 - 07:52

شهر خانلق خراسان‌شمالی پایلوت اجرای طرح بازآفرینی شهری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان شیروان گفت: شهر خانلق از توابع این شهرستان به عنوان پایلوت (اجرای آزمایشی) استانی در طرح بازآفرینی شهری انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیروان، سیدهادی محمدی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار این شهرستان اظهار کرد: خانلق، بزرگترین روستای خراسان‌شمالی بود که در سال ۱۳۹۹ از حریم شهر شیروان خارج شد.

وی گفت: شهر خانلق منطقه‌ای کم برخوردار و نیاز به توسعه شهری دارد.

معاون امور عمرانی فرمانداری شیروان افزود: با وجود جمعیت و تردد بالای شهر خانلق از ۱۴۰ هزار مترمربع معابر خاکی فقط ۳۰ درصد آن آسفالت است و امسال برای آسفالت ۳۵ هزار مترمربع از معابر خاکی آن، ۹۰ میلیارد ریال اعتبار در ستاد بازآفرینی مصوب شد.

وی عنوان کرد: برای اجرای زیرساخت‌های این شهر امسال قیر رایگان اختصاص یافت و چهار هزار مترمربع از معابر خاکی آن آسفالت شد.

محمدی گفت: یک پنجم شهر خانلق بافت قدیمی و نارکارآمد است، خانه‌ها، محله‌ها و زیرساخت‌هایی که باید متحول شود تا چهره زیباتری از این شهر ترسیم شود.

وی یادآور شد: کنارگذر ۳۵ متری و طراحی میدان آن با توجه به تردد ۷۰ روستا از مسیر این شهر طراحی و در شورای ترافیک مجوز احداث میدان اول اخذ شده است.

معاون امور عمرانی فرمانداری شیروان ادامه داد: همچنین امسال ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات برای هدایت آب‌های سطحی این شهر مصوب شده است.

پایان پیام/س

منبع: فارس
شناسه خبر: 869872