nazi
03 فروردین 1402 - 15:42

گام مدیریت شهری شیراز در راستای غنای فرهنگی شهر ادبی جهان و سومین حرم اهل بیت(ع)

مدیریت شهری در دومین جلسه طرح عملیاتی ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی در دومین روز از سال جدید که میزبان امیراسماعیل آذر چهره برجسته ادبی بود، گام بلندی را در راستای پروژه کلان شیراز، شهر فرهنگ شهروندی و غنای فرهنگی این شهر ادبی جهان برداشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مدیریت شهری در دومین جلسه طرح عملیاتی ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی در دومین روز از سال جدید که میزبان امیراسماعیل آذر چهره برجسته ادبی بود، گام بلندی را در راستای پروژه کلان شیراز، شهر فرهنگ شهروندی و غنای فرهنگی این شهر ادبی جهان برداشت.

شهردار شیراز در این جلسه با تبریک سال نو که جمعی از هنرمندان شاعر دانش‌آموز  نوجوان و جمعی از مسوولان آموزش‌وپرورش فارس نیز حضور داشتند، اظهار کرد: با بهره‌گیری از فرهنگ و غنای ادبی و سرمایه‌گذاری در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی گام‌های استوارتری برمی‌داریم.

 محمدحسن اسدی با تصریح بر ظرفیت‌های غنی فرهنگ و ادبی که در این شهر وجود دارد، بر تلاش برای شکوفایی ظرفیت‌های بالقوه با مشارکت شهروندان و به‌ویژه توان کودکان و نوجوانان تأکید کرد.

رئیس کمیته مسجد و محله محوری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه به تبیین اقدامات انجام‌شده در راستای پیشرفت فرهنگ شهروندی با استفاده از ظرفیت محلات و آموزش‌وپرورش پرداخت.

محمدرضا هاجری تلاش برای ایجاد فرهنگسرای تعزیه، تشکیل انجمن‌های ادبی و طرح کودکستان‌های ادبی در سطح مناطق را ازجمله این اقدامات برشمرد و ایجاد نمایش و تئاتر از شعر برای ارتقای غنای فرهنگی را از دیگر فعالیت‌های این پروژه بزرگ عملیاتی دانست.

امیراسماعیل آذر چهره برجسته شعر و ادب فارسی که به‌عنوان محور اجرای طرح بزرگ عملیاتی ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی میهمان شهردار کلان‌شهر شیراز بود، با تصریح بر استعدادهای بسیاری که در این کلان‌شهر وجود دارد، بر شکوفایی آن‌ها با استفاده از ادبیات فاخر و فرهنگ غنی پارسی تأکید کرد.

این چهره ادبی معاصر با برشمردن ویژگی‌های زبان پارسی و شاعران فاخری همچون حافظ و سعدی که از برجستگان این زبان هستند، تصریح کرد: با همکاری مدیریت شهری و مردم فرهنگ‌دوست می‌توان در راستای غنابخشی فرهنگی و ادبی در شهر حافظ و سعدی گام برداشت و این سرمایه فرهنگی را ترویج داد.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1106468