nazi
29 آبان 1401 - 22:30

با اجرای حدنگار ۴۰ درصدپرونده های قضایی کاهش می یابد/ اخطار شدید به مدیران ثبتی استان

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر کار جهادی همراه با صحت، سلامت، دقت، اعتماد به نفس و مطالبه گری تاکید کرد .

حسن بابایی در جمع روسای واحد‌های ثبتی استان کرمان گفت: ثبت اسناد و املاک استان کرمان در بسیاری از حوزه‌ها پیشرو بوده است و انتظار می‌رود در حوزه کاداستر اراضی کشاورزی و زراعی نیز پیشگام باشد.

او افزود: راه اندازی حوزه‌های ثبتی جدید در هفت شهرستان استان کرمان در دستور کار قرار دارد.

بابایی بیان کرد: هیات‌های تعیین تکلیف در شهرستان‌ها باید جدی گرفته شود، زیرا در بسیاری از روستا‌ها ورود نشده و روستا‌ها فاقد نقشه هستند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تامین اعتبارات لازم به منظور تدوین نقشه‌های روستاها، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در راهبرد‌های مورد تاکید برای قوه قضاییه بر ضرورت تعیین تکلیف اراضی و اجرای قانون حد نگارتاکید کرده اند و تمامی سازمان‌ها باید به عنوان یک فرمان حکومتی برای اجرای آن تلاش کنند.

ثبت اسناد و املاکاو تاکید کرد: در نشست اخیر با رییس کل دادگستری استان کرمان، دغدغه‌های موجود در حوزه صدور اسناد اراضی زراعی و کشاورزی مطرح و مقرر شد نشست‌های شورای حفظ حقوق بیت المال به صورت مستمر با این موضوع برگزار شود.

بابایی تصریح کرد: در استان کرمان باید نقشه‌های یک هزار و ۷۰۰ روستا تدوین و بر مبنای آن سند اراضی کشاورزی و زراعی صادر شود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این مطلب که امروز ثبت اسناد و املاک کشور پیشانی قوه قضاییه محسوب می‌شود بیان کرد: سیاست‌های مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه تعیین تکلیف اراضی و اجرای طرح حد نگار باید به صورت کامل اجرایی شود و در این زمینه هیچ بهانه‌ای برای عدم اجرای کار، پذیرفته نخواهد بود.

بابایی تصریح کرد: روسای حوزه‌های ثبتی باید در رابطه با قصور دستگاه‌ها برای اجرای طرح حد نگار به ویژه در اراضی کشاورزی و زراعی، باید مراتب را به دادستان‌ها اعلام کنند تا در قالب ترک فعل با آن برخورد شود.

حد نگاروی تاکید کرد: باید توجه داشت که با تعیین تکلیف اراضی بالغ بر ۴۰ درصد پرونده‌های وارده به محاکم قضایی کاهش خواهد یافت.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: استان کرمان می‌تواند از استان‌های پیشرو در زمینه اجرای طرح حدنگار باشد هر مدیری که نمی تواند جهادی وسریع کار کند می تواند مرخص شود.

جهادیاو ازسفر مجدد به استان کرمان در چند ماه آینده به منظور بررسی میزان کار توسط روسای سازمان ثبت اسناد واملاک استان خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانکرمان

شناسه خبر: 869668